Przejdź do głównej zawartości

Nowe plansze

To jeszcze nie koniec

Część uczestników już pożegnała się z konkursem, ale przecież jeszcze trwa trzy dni. Można kilka postów napisać 😉. Ja walczę do końca. Oceniam, że projekt wykonałem na ok 85%. Brakuje planszy "Author" i dopieszczonego kodu. I to właśnie na kodzie skupię się przez te ostatnie dni.

Aby trochę nadrobić czasu, nowe tła są pobrane z pixabay.com

Gdy zbliża się deadline, automatycznie pogarsza się jakość nowego kodu. DRY przeszedł na dalszy plan, pojawiły się powtórzenia.  Byle wszystko działało, aby klient był zadowolony. Niestety i stety, Wy macie wgląd do mojego kodu i możecie powiedzieć: "panie! co mi tu za bubla pokazujesz?".
Repo: https://github.com/GuyDiamond/where_is_my_letter
Dlatego mam ambitny plan w Codacy (opisywałem go tutaj), podnieść jakość kodu z C na B.

Bug

Wcześniej jednak muszę się uporać z błędem, który znajduje się w metodach parseClick i guessPair w kontrolerze. Czasami (na razie, nie umiem wyłapać reguły) niektóre postacie stają się nieklikalne lub wychodzi z ukrycia nie ta, co została kliknięta. Myślałem, że usunąłem ten problem wcześniej, ale on wyszedł przy większej liczbie postaci. Spędziłem wczoraj pół nocy, wymyślając, co może być nie tak. Może znajdzie się dobra dusza, która podpowie mi co jest nie tak.https://guydiamond.github.io/where_is_my_letter/index.html

Komentarze

 1. Dzięki za link do Codacy – wygląda na naprawdę przydatną stronę (mój kod ocenił na C, ale wiem, że część jego błędów mnie nie dotyczy).

  Co do błędu to trudno mi doradzić, bo nie "siedzę" w Twoim kodzie za bardzo, ale może temat zdarzeń bąbelkowych byłby odpowiedzią?
  Tutaj masz więcej informacji na ten temat: https://javascript.info/bubbling-and-capturing

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Jak działa u ciebie sprawdzanie plików scss i css? U mnie, coś im nie działa i wyświetla 0 błędów.

   Usuń
  2. U mnie na liście plików przy jednym pliku css Codacy pokazuje "Issues 3", a przy drugim "Issues 2". Zaznaczył jedynie użycie "!important" jako ostrzeżenie. Przy tym drugim to mi obniżył ocenę samego pliku, pewnie dlatego, że są te dwa problemy na stosunkowo małą ilość kodu.

   Z preprocesorów css nie korzystam, więc nie wiem, jak to jest z plikami scss.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

GSAP - framework Javascript

GSAP, ależ to dobre jest Im dłużej siedzę nad tą grą, tym częściej jestem miło zaskakiwany. Chociaż nie od razu jest przyjemnie, zwłaszcza jak się ma bardziej skomplikowane problemy do rozwiązania (jak dla mnie). Do tej pory nie stosowałem żadnych frameworków i prostą animację chciałem zrobić w CSS.
W miarę czytania o GASP (GreenSock Animation Platform) i jego testowania, zrezygnowałem z jakiejkolwiek animacji w CSS.

Czym jest GSAP? Jest to zbiór narzędzi do tworzenia animacji w JS. https://greensock.com/gsap
Obsługuje podstawowe funkcje animacji, takich jak ruch w dowolnym kierunku, czas trwania, zmiana koloru, przeźroczystości, skalowania, obracania obiektu. Na tym jednak się nie kończy. Można manipulować opóźnieniem animacji, krzywą prędkości https://greensock.com/ease-visualizer,wykonywać przekształcenia 3D. Animacje mogą nachodzić na siebie lub występować jedna po drugiej. Jest też sporo wtyczek z zaawansowanymi funkcjami.
Użycie Wystarczy wkleić link do pliku  HTML:
<script s…

Werifikacja poprawności kodu

Jak sprawdzić, czy twój kod jest poprawny?
Dziś już oddałem jeden wpis, ale zaoszczędziłem trochę czasu i mogę napisać kolejny. Jest u mnie 22 i może zdążę do północy.
Gdy jesteś początkującym koderem (takim jak ja), chciałbyś wiedzieć, czy twój kod jest poprawny i pisany zgodnie z obowiązującymi standardami. Jednym ze sposobów jest publikacja kodu na forum programistycznym. Kilka razy tak zrobiłem i dostałem treściwą odpowiedź, ale zdarzały się sytuacje, gdy nikt nie odpowiadał. Wtedy zastanawiałem się, czy mój kod jest tak zły, że fachowcy nie mają już siły dopowiadać na te same błędy, czy taki dobry, że nie ma do czego się doczepić. 😉
To niesie także ryzyko, że kod zostanie sprawdzony powierzchownie i o wielu błędach się nie dowiesz. Może się też zdarzyć, że wywiąże się dyskusja pomiędzy kilkoma mistrzami, o tym, jak powinien wyglądać poprawny kod. Po takiej dyskusji zazwyczaj jesteś bardziej skołowany niż przed zadaniem pytania.
Czasami po prostu głupio pytać kolejny raz o spraw…

Program do organizacji pracy

Nawiązując do poprzedniego postu, w którym przedstawiłem plan działania, chciałbym wam pokazać program do zarządzania listą zadań.

Do tej pory chwilę używałem strony Trello. Trello posiada wszystko, co powinien mieć program "to do list". Jeżeli do tej pory nie używałeś żadnego, to wymienię czym powinieneś się kierować przy wyborze dobrego menadżera zadań. Nie będę tutaj wymieniał oczywistości, takich jak dodawanie zadań z datą.

Menadżer zadań powinien posiadać: 
dostęp z przeglądarki,aplikację na urządzenia przenośne,możliwość pracy w grupie,system powiadomień o nadchodzących "deadlines" oraz zmianach na liście,  opcje kopiowania list, zadań - przydatne, kiedy co tydzień powtarzasz te same zadania,możliwość dodawania komentarzy ludzi biorących udział w zadaniach,dodawanie załączników, zdjęć i innych plików multimedialnych,tworzenie podzadań, chcecklist  lub listy zakupów (funkcjonalność podobna),oznaczanie ważnych zadań, Dobrze, gdyby posiadał także:
chat,przydziela…