Przejdź do głównej zawartości

Program do organizacji pracy

Nawiązując do poprzedniego postu, w którym przedstawiłem plan działania, chciałbym wam pokazać program do zarządzania listą zadań.

Do tej pory chwilę używałem strony Trello. Trello posiada wszystko, co powinien mieć program "to do list". Jeżeli do tej pory nie używałeś żadnego, to wymienię czym powinieneś się kierować przy wyborze dobrego menadżera zadań. Nie będę tutaj wymieniał oczywistości, takich jak dodawanie zadań z datą.

Menadżer zadań powinien posiadać: 
 • dostęp z przeglądarki,
 • aplikację na urządzenia przenośne,
 • możliwość pracy w grupie,
 • system powiadomień o nadchodzących "deadlines" oraz zmianach na liście, 
 • opcje kopiowania list, zadań - przydatne, kiedy co tydzień powtarzasz te same zadania,
 • możliwość dodawania komentarzy ludzi biorących udział w zadaniach,
 • dodawanie załączników, zdjęć i innych plików multimedialnych,
 • tworzenie podzadań, chcecklist  lub listy zakupów (funkcjonalność podobna),
 • oznaczanie ważnych zadań,
Dobrze, gdyby posiadał także:
 • chat,
 • przydzielanie zadań współpracownikom.
To tyle co mi przyszło do głowy. Jeżeli o czymś zapomniałem, to proszę o komentarz.

Trello posiada to wszystko, plus ma ładny (jak dla mnie) interface, przypominającym trochę portal społecznościowy, trochę tablicę z karteczkami. Notatki  można swobodnie przemieszczać po tablicy oraz umieszczać różnokolorowe etykiety. Co ciekawe Trello można połączyć z Slackiem, Twiterem i z innymi komunikatorami 👍

A teraz mały zwrot akcji.

Ja jednak wybrałem inny program, który posiada wszystko co powinien posiadać. Zapytacie po co? Czego ci tutaj brakowało? Odpowiem niczego, ale byłem przytłoczony ilością tego wszystkiego. Do moich skromnych list zadań, potrzebowałem czegoś lekkiego.

Natknąłem się na Wunderlist, i zrozumiałem co mi brakowało. Większość czasu spędzam przed komputerem stacjonarnym, gdzie mam otwarte dziesiątki zakładek. Nie uśmiechała mi się dodatkowa zakładka na listę zadań.

Na szczęście Wunderlist ma aplikacje na Windowsa7! (tak wiem, jestem starej daty). Po paru godzinach używania i sprawdzania możliwości lekkiego Wunderlist, dostaje swoje miejsce w moim starym systemie. Siedzi sobie teraz z nowym kolegą koło zegara systemowego. Kolega to Slack, który też niedawno znalazł swoje miejsce w systemie.

      


Komentarze

 1. Z Trello też można korzystać przez aplikację desktopową: http://friendlyfox.es/pawsfortrello/
  Aczkolwiek nie wiem czy będzie ona działać na systemie, który ma już 8 lat, a od dwóch jest niewspierany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aplikacja niestety jest płatna, a Wunderlist jednak chodzi na tym starym systemie.

   Usuń
 2. Wunderlist musi być niezły bo widzę, że często jest polecany przez osoby które wiedzą czego chcą ;)

  Choć teraz podobno ten team przerzucił się już na pisanie aplikacji Microsoft To-Do która ma go wkrótce całkiem zastąpić. Przesiadka na Windows 10 może się okazać jedynym wyjściem :D

  Źródło: https://blogs.office.com/2017/04/19/introducing-microsoft-to-do-now-available-in-preview/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie muszę zachować instalkę Wunderlist ;) Wunderlist jest fajny do projektów, które robisz sam. Do większych projektów, gdzie jest kilka osób, wybrałbym Trello.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ruch na ekranie

Uruchomienie animacji. Moja obietnica z poprzedniego tygodnia, że oddam dwa wpisy wcześniej, a nie na ostatnią chwilę, właśnie staje się niespełnioną. Jest nawet gorzej. Nie pamiętam, kiedy oddawałem dwa wpisy w niedzielę. Obserwując inne wpisy na blogach mam wrażenie, że część uczestników konkursu już odpuściła. Część się tłumaczy nawałem pracy, przesileniem wiosennym, załamaniem nerwowym i takie tam. Ja taki nie będę i otwarcie przyznaję się że mi się nie chciało... To żart.
Dlatego dodaje dopiero ten wpis, bo uczyłem się GSAP, miałem trzy problemy, z którymi nie mogłem sobie poradzić, a o których za chwilę opowiem oraz oczywiście brak czasu.

Trochę dodałem tagów do HTML, przez co skróciłem kod CSS. Powiększył się również plik js, a postacie nareszcie się ruszają za pomocą GSAP. Możecie sprawdzić: https://guydiamond.github.io/where_is_my_letter/.

Pierwszym problemem objawił mi się na początku tygodnia był związany z css. Każdy div odpowiadający za miejsce do chowania się postaci, m…

GSAP - framework Javascript

GSAP, ależ to dobre jest Im dłużej siedzę nad tą grą, tym częściej jestem miło zaskakiwany. Chociaż nie od razu jest przyjemnie, zwłaszcza jak się ma bardziej skomplikowane problemy do rozwiązania (jak dla mnie). Do tej pory nie stosowałem żadnych frameworków i prostą animację chciałem zrobić w CSS.
W miarę czytania o GASP (GreenSock Animation Platform) i jego testowania, zrezygnowałem z jakiejkolwiek animacji w CSS.

Czym jest GSAP? Jest to zbiór narzędzi do tworzenia animacji w JS. https://greensock.com/gsap
Obsługuje podstawowe funkcje animacji, takich jak ruch w dowolnym kierunku, czas trwania, zmiana koloru, przeźroczystości, skalowania, obracania obiektu. Na tym jednak się nie kończy. Można manipulować opóźnieniem animacji, krzywą prędkości https://greensock.com/ease-visualizer,wykonywać przekształcenia 3D. Animacje mogą nachodzić na siebie lub występować jedna po drugiej. Jest też sporo wtyczek z zaawansowanymi funkcjami.
Użycie Wystarczy wkleić link do pliku  HTML:
<script s…

Pora się pożegnać

Postanowienie z poprzedniego posta
Tak, to już ostatni dzień konkursu. Za nim zrobię podsumowanie całego projektu, wrócę do mojego poprzedniego wpisu. Narzekałem w nim, że wykryłem błąd. Myślałem, że szybko go naprawię i poprawię mój kod. Ten easy-peasy bug, zajął 3 dni! Przebudowywałem kod 3 razy. W końcu zwróciłem się z problemem na forum i dostałem podpowiedź, która pomogła mi rozwiązać problem. W tych dwóch krótkich  metodach miałem dwa bugi, które aktywowały się na przemian,  przez co zachowanie metod wyglądało na losowe.
Prawione metody w obiekcie Controller:
https://github.com/commitPrzez ten błąd, nie starczyło mi czasu na poprawę jakości kodu. Jednak jeszcze się nie poddaję. Jak znajdę dziś trochę czasu, to poprawię go i wyślę na githuba.

Podsumowanie
W czasie tego konkursu wypiłem 167 kaw, zużyłem ..., ale to Was pewnie nie interesuje.
Jeden z głównych warunków konkursu został spełniony. Ponad 20 postów zostało upublicznione. W utrzymaniu samodyscypliny przy pisaniu postów p…