Przejdź do głównej zawartości

Program do organizacji pracy

Nawiązując do poprzedniego postu, w którym przedstawiłem plan działania, chciałbym wam pokazać program do zarządzania listą zadań.

Do tej pory chwilę używałem strony Trello. Trello posiada wszystko, co powinien mieć program "to do list". Jeżeli do tej pory nie używałeś żadnego, to wymienię czym powinieneś się kierować przy wyborze dobrego menadżera zadań. Nie będę tutaj wymieniał oczywistości, takich jak dodawanie zadań z datą.

Menadżer zadań powinien posiadać: 
 • dostęp z przeglądarki,
 • aplikację na urządzenia przenośne,
 • możliwość pracy w grupie,
 • system powiadomień o nadchodzących "deadlines" oraz zmianach na liście, 
 • opcje kopiowania list, zadań - przydatne, kiedy co tydzień powtarzasz te same zadania,
 • możliwość dodawania komentarzy ludzi biorących udział w zadaniach,
 • dodawanie załączników, zdjęć i innych plików multimedialnych,
 • tworzenie podzadań, chcecklist  lub listy zakupów (funkcjonalność podobna),
 • oznaczanie ważnych zadań,
Dobrze, gdyby posiadał także:
 • chat,
 • przydzielanie zadań współpracownikom.
To tyle co mi przyszło do głowy. Jeżeli o czymś zapomniałem, to proszę o komentarz.

Trello posiada to wszystko, plus ma ładny (jak dla mnie) interface, przypominającym trochę portal społecznościowy, trochę tablicę z karteczkami. Notatki  można swobodnie przemieszczać po tablicy oraz umieszczać różnokolorowe etykiety. Co ciekawe Trello można połączyć z Slackiem, Twiterem i z innymi komunikatorami 👍

A teraz mały zwrot akcji.

Ja jednak wybrałem inny program, który posiada wszystko co powinien posiadać. Zapytacie po co? Czego ci tutaj brakowało? Odpowiem niczego, ale byłem przytłoczony ilością tego wszystkiego. Do moich skromnych list zadań, potrzebowałem czegoś lekkiego.

Natknąłem się na Wunderlist, i zrozumiałem co mi brakowało. Większość czasu spędzam przed komputerem stacjonarnym, gdzie mam otwarte dziesiątki zakładek. Nie uśmiechała mi się dodatkowa zakładka na listę zadań.

Na szczęście Wunderlist ma aplikacje na Windowsa7! (tak wiem, jestem starej daty). Po paru godzinach używania i sprawdzania możliwości lekkiego Wunderlist, dostaje swoje miejsce w moim starym systemie. Siedzi sobie teraz z nowym kolegą koło zegara systemowego. Kolega to Slack, który też niedawno znalazł swoje miejsce w systemie.

      


Komentarze

 1. Z Trello też można korzystać przez aplikację desktopową: http://friendlyfox.es/pawsfortrello/
  Aczkolwiek nie wiem czy będzie ona działać na systemie, który ma już 8 lat, a od dwóch jest niewspierany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aplikacja niestety jest płatna, a Wunderlist jednak chodzi na tym starym systemie.

   Usuń
 2. Wunderlist musi być niezły bo widzę, że często jest polecany przez osoby które wiedzą czego chcą ;)

  Choć teraz podobno ten team przerzucił się już na pisanie aplikacji Microsoft To-Do która ma go wkrótce całkiem zastąpić. Przesiadka na Windows 10 może się okazać jedynym wyjściem :D

  Źródło: https://blogs.office.com/2017/04/19/introducing-microsoft-to-do-now-available-in-preview/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie muszę zachować instalkę Wunderlist ;) Wunderlist jest fajny do projektów, które robisz sam. Do większych projektów, gdzie jest kilka osób, wybrałbym Trello.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

GSAP - framework Javascript

GSAP, ależ to dobre jest Im dłużej siedzę nad tą grą, tym częściej jestem miło zaskakiwany. Chociaż nie od razu jest przyjemnie, zwłaszcza jak się ma bardziej skomplikowane problemy do rozwiązania (jak dla mnie). Do tej pory nie stosowałem żadnych frameworków i prostą animację chciałem zrobić w CSS.
W miarę czytania o GASP (GreenSock Animation Platform) i jego testowania, zrezygnowałem z jakiejkolwiek animacji w CSS.

Czym jest GSAP? Jest to zbiór narzędzi do tworzenia animacji w JS. https://greensock.com/gsap
Obsługuje podstawowe funkcje animacji, takich jak ruch w dowolnym kierunku, czas trwania, zmiana koloru, przeźroczystości, skalowania, obracania obiektu. Na tym jednak się nie kończy. Można manipulować opóźnieniem animacji, krzywą prędkości https://greensock.com/ease-visualizer,wykonywać przekształcenia 3D. Animacje mogą nachodzić na siebie lub występować jedna po drugiej. Jest też sporo wtyczek z zaawansowanymi funkcjami.
Użycie Wystarczy wkleić link do pliku  HTML:
<script s…

Werifikacja poprawności kodu

Jak sprawdzić, czy twój kod jest poprawny?
Dziś już oddałem jeden wpis, ale zaoszczędziłem trochę czasu i mogę napisać kolejny. Jest u mnie 22 i może zdążę do północy.
Gdy jesteś początkującym koderem (takim jak ja), chciałbyś wiedzieć, czy twój kod jest poprawny i pisany zgodnie z obowiązującymi standardami. Jednym ze sposobów jest publikacja kodu na forum programistycznym. Kilka razy tak zrobiłem i dostałem treściwą odpowiedź, ale zdarzały się sytuacje, gdy nikt nie odpowiadał. Wtedy zastanawiałem się, czy mój kod jest tak zły, że fachowcy nie mają już siły dopowiadać na te same błędy, czy taki dobry, że nie ma do czego się doczepić. 😉
To niesie także ryzyko, że kod zostanie sprawdzony powierzchownie i o wielu błędach się nie dowiesz. Może się też zdarzyć, że wywiąże się dyskusja pomiędzy kilkoma mistrzami, o tym, jak powinien wyglądać poprawny kod. Po takiej dyskusji zazwyczaj jesteś bardziej skołowany niż przed zadaniem pytania.
Czasami po prostu głupio pytać kolejny raz o spraw…